У 2020 році концерн Гріндекс зміцнював свої позиції на глобальному фармацевтичному ринку і експортував вироблену продукцію в 93 країн світу на загальну суму 176,1 млн. євро. На ринку фармацевтики свої продукти концерн пропонує під двома брендами – Гріндекс і Калцекс.

Голова правління АТ Гріндекс Д-р хім. наук Юріс Хмельніцкіс характеризує минулий рік як рік важливих змін і досягнень: «У 2020 році ми почали впроваджувати нову Стратегію бізнесу до 2025 року і зробили дуже важливі кроки, щоб змінити організацію бізнесу, культуру праці і бренд Гріндекс. При цьому все відбувалося в складній, глобальній ситуації, на яку вплинула пандемія Covid-19. Сполученна робота команди концерну і здатність адаптуватися до несподіваних обставин допомогли досягти найбільш високих досі показників обороту і прибутку. Наші цілі на 2021 року також амбітні, і зроблене досі дає міцну впевненість в майбутніх можливостях концерну Гріндекс. »

У 2021 році концерн Гріндекс планує підвищити оборот на 19%.

Глобальна експансія на нові і зміцнення позицій на існуючих ринках

Обсяг продажу готових лікарських форм концерну в 2020 році склав 173,6 млн. євро і збільшився в порівнянні з 2019 роком на 41,5 млн. євро або на 31%.

Обсяг продажу в Росії, інших країнах колишнього Радянського Союзу в 2020 році склав 87,7 млн. євро, що на 9,8 млн. євро або на 13% більше ніж в 2019 році. У порівнянні з 2019 роком, в 2020 році істотне зростання обсягу продажів досягнуті – в Узбекистані на 39%, в Азербайджані на 22%, в Киргизстані на 16% і в Казахстані на 15%.

Обсяг продажу готових ліків концерну в країнах Європейського Союзу, Великобританії та Норвегії в 2020 році досяг 76,9 млн. євро, що на 26,1 млн. євро або на 52% більше, ніж в 2019 році. Обсяг продажу в 2020 році в порівнянні з 2019 роком, в Бельгії збільшився в 751 разів, в Іспанії в 81 разів, в Данії та в Нідерландах в 5 разів, в Фінляндії 3 раз, в Латвії на 37%, у Великобританії на 29%, в Естонії на 20%, а в Німеччині на 10%. Високі результати продажу в Бельгії і Іспанії досягнуті, завдяки інтенсивній роботі і сприянню розвитку бізнесу в країнах Європейського Союзу Калцекс, дочірнього підприємства Гріндекс.

У 2020 році обсяг продажу активних фармацевтичних речовин досяг 12,5 млн. євро, що на 3,9 млн. євро або на 46% більше ніж в 2019 році. Найбільший експорт активних фармацевтичних речовин Гріндекс був проведений в країни ЄС, США, Японію і Канаду.
Стратегічна мета концерну – розширення діяльності в країнах Європейського Союзу, США, Японії, Південної Кореї, Австралії та Нової Зеландії.

Перешкоди Covid-19 створюють нові можливості

Аналогічно з іншими підприємствами, концерн Гріндекс в 2020 році, під впливом поширення вірусу Covid-19, перебудував свою господарську діяльність. Щоб подолати викликані Covid-19 перешкоди, концерн визначив три пріоритети: охорона здоров’я і безпека працівників, забезпечення потреб здоров’я пацієнтів і безперервність господарської діяльності.

Пандемія Covid-19 змінила потреби пацієнтів, тому виробництво було перебудовано так, щоб можна було задовольнити зростаючий попит і виробляти більше. Здатність діяти в надзвичайних обставинах і оперативно реагувати на зростання попиту сприяла діяльності на нових ринках – в Іспанії, Бельгії, Італії, Данії, Великобританії та в інших країнах.

Рішення, пов’язані зі здоров’ям, що відповідають сучасним вимогам і динамічному способу життя

Стратегія бізнесу до 2025 року передбачає істотно розширити перелік продуктів Гріндекс сучасними медикаментами для серцево-судинної системи, центральної нервової системи, лікування онкологічних хвороб і діабету, а також медикаментами Калцекc для сегмента лікарень. У розробці знаходяться 51 новий медикамент Гріндекс і 35 медикаментів Калцекc.

Гріндекс постійно виробляє 25 активних фармацевтичних речовин і роками накопичував знання в сфері бізнесу активних фармацевтичних речовин. У цьому полягає унікальність і конкурентну перевагу концерну. Розвиток цього сегмента підвищує незалежність концерну від виробників сировини, що в перспективі буде благом на рівні Латвії і навіть Європейського Союзу з точки зору доступності для пацієнтів ліків. У розробці знаходиться 21 нова активна фармацевтична речовина.

Розвиток дочірнього підприємства Калцекc

У 2020 році АТ Калцекс, дочірнє підприємство Гріндекс, спеціалізацією якого є медикаменти для сегмента лікарень, досягло дуже стрімкого зростання обсягу продажів, завдяки підвищенню числа країн експорту та впровадженню нових продуктів. Продукти Калцекс в 2020 році були продані в обсязі 40,7 млн. євро, що на 24,0 млн. євро або в 2,4 разів більше ніж в 2019 році. Медикаменти Калцекс в 2020 році було експортовано в 62 країн, і головними ринками збуту були Іспанія, Бельгія, Ізраїль, Чехія і Франція.

Розширення виробничої інфраструктури

Гріндекс приступив до розробки проекту для будівництва нового фармацевтичного заводу в Латвії. Новий завод буде побудований в кілька етапів і включатиме в себе складні процеси виробництва активних речовин і різноманітне технологічне обладнання. Це буде найбільше фармацевтичне виробництво в регіоні Балтії, оснащене автоматизованими і енергоефективними технічними рішеннями.

У виробництво будуть впроваджені форми ліків, які в даний момент в Латвії Гріндекс не виробляє: ампули, флакони, ліофілізовані флакони, очні краплі і антибіотики. На новому виробництві, яке буде знаходиться в Ризі, за адресою: вулиця Асотес 2а, буде створено 800-1000 нових робочих місць.

Успішно затвердивши будівельний проект, будівництво нового заводу планується почати в 2022 році.

Голова ради АТ Гріндекс Кіровс Ліпманс високо оцінює результати діяльності концерну Гріндекс в 2020 році: «Хоча обставини в минулому році не були простими і легкими, концерн Гріндекс підвищив свою конкурентоспроможність на глобальній арені, пропонуючи ефективні ліки і необхідні для здоров’я рішення. Стратегія бізнесу до 2025 року реалізується і показує відмінні результати. Хочу подякувати працівникам і ділових партнерів за зроблене! »