У проведених доклінічних дослідженнях була доведена ефективність нової молекули в зменшенні розміру зони інфаркту і прогресії атеросклерозу, а також в поліпшенні метаболізму глюкози. Доклінічні та клінічні дослідження першої фази демонструють дуже хороший профіль безпеки продукту.
Д-р хім. наук Юріс Хмельніцкіс, голова правління АТ Гріндекс: «Цей особливо важливий проект демонструє готовність Гріндекс в найближчому майбутньому запропонувати пацієнтам інноваційний препарат для лікування інфаркту міокарда та ішемічної хвороби серця. До того ж новий оригінальний медикамент стане свідченням потенціалу діяльності латвійських науковців в галузі дослідження ліків, так як даний медикамент стане першим препаратом, винайденим в Латвії і розробленим латвійською компанією з 80-х років минулого століття ».
1-я фаза клінічних досліджень була проведена у співпраці з досвідченими дослідниками, науковими консультантами і зарубіжними контрактними дослідницькими організаціями відповідно до вимог «Належної клінічної практики» (ICH / GCP) і нормативними актами Європейського Союзу про клінічні дослідження I-IV фаз. У свою чергу хімічні та експериментальні дослідження нової речовини раніше проводили дослідники Латвійського інституту органічного синтезу у співпраці з АТ Гріндекс.
Ґрунтуючись на результатах досліджень, на даний момент планується проведення 2-ої фази клінічних досліджень нового оригінального експериментального препарату. Щоб реалізувати цей масштабний проект АТ Гріндекс має намір залучити стратегічного партнера з фармацевтичної галузі.
Серцево-судинні захворювання, є основною причиною смертності як в Латвії, так і в усьому світі. У 2016 році в світі серцево-судинні захворювання були причиною смерті в 31% випадків, з яких приблизно 85% – інсульт та інфаркт міокарда, а третина зазначених випадків сталася в віковій групі нижче 70 років.
Цукровий діабет і атеросклероз є основними факторами ризику розвитку серцево-судинних захворювань. За даними всесвітньої організації охорони здоров’я, в 2019 році в світі було 463 млн чоловік з діагнозом цукрового діабету. Згідно з прогнозами, в 2045 році кількість хворих досягне 700 млн.
Для забезпечення повноцінного використання даної сторінки, ми використовуємо файли cookies. Продовжуючи використовувати наш сайт, Ви погоджуєтеся з умовами користування cookies. Дізнатися більше