Голова правління АТ «Гріндекс» Юріс Бундуліс: «Щоб стати орієнтованим на пацієнта представником фармацевтичної індустрії на рівні всього концерну, в центр нашої діяльності ми ставимо пацієнта. Наша бізнес модель сталого розвитку і нова комерційна політика має на увазі постійне розширення портфеля продуктів, впроваджуючи нові комплексні рішення для задоволення потреб пацієнта. У той же час ми відмовляємося від продуктів з низькою рентабельністю і низьким обсягом виробництва. В результаті в першому півріччі ми поліпшили рентабельність нетто-прибутку і значно збільшили показник прибутку, який склав 7,65 млн євро, що забезпечує істотну ступінь для розвитку підприємства. Зниження обороту є незначним, і як очікується, буде носити короткостроковий характер.
У першому півріччі 2019 року вироблена концерном продукція експортувалася в 68 країн світу в цілому на 64,2 млн євро, що на 1,5 млн євро або 2% менше, ніж в першому півріччі 2018 року.
Обсяг продажів готових ліків «Гріндекс» в першому півріччі 2019 року склав 63,0 млн євро, зменшившись, в порівнянні з таким же періодом минулого року, на 2,6 млн євро. Обсяг продажів готових ліків в Росії, інших країнах колишнього Радянського Союзу в першому півріччі 2019 року склав 38,4 млн євро, що на 4,7 млн ​​євро або 11% менше, ніж в першому півріччі 2018 року. У порівнянні з першим півріччям 2018 року, в аналогічний період 2019 року найзначніше зростання обсягу продажів досягнуто в Грузії, збільшившись на 27%, в Білорусі на 25%, Киргизстані на 24%, В Вірменії на 18% і в Молдові на 16%.
Обсяг продажів готових лікарських форм в країни ЄС в першому півріччі 2019 року досяг 23,3 млн євро, що на 2,1 млн євро або 10% більше, ніж в аналогічний період 2018 року.
У першому півріччі 2019 року обсяг продажів активних фармацевтичних речовин досяг 5,1 млн євро, що на 0,81 млн євро або 19% більше, ніж в першому півріччі 2018 року. Головними ринками збуту активних фармацевтичних речовин «Гріндекс» в звітний період були країни ЄС, Японія, Австралія і Канада. Найбільшим попитом серед активних фармацевтичних речовин «Гріндекс» в першому півріччі 2019 року було дексмедетомідін, детомідін і окситоцин.
Про АТ «Гріндекс»
«Гріндекс» – міжнародне, вертикально інтегроване фармацевтичне підприємство, головними напрямками діяльності якого є дослідження, розробка, виробництво і продаж оригінальних препаратів, генеричних медикаментів і активних фармацевтичних речовин. У концерн «Гріндекс» входять чотири дочірніх підприємства в Латвії, Естонії та Словаччині; представництва компанії працюють в 11 країнах.
«Гріндекс» спеціалізується на виробництві ліків для серцево-судинної системи, протипухлинних ліків і ліків, що впливають на центральну нервову систему. Портфель продуктів підприємства утворюють оригінальні препарати Мілдронат® (мельдоній) і Фторафур® (тегафур), генеричні медикаменти, харчові добавки, а також активні фармацевтичні речовини.
У 2017 році продукція підприємства експортувалася в 87 країн світу, утворюючи 93% від загального обороту. Головні ринки збуту – країни Європейського союзу, Росія та інші країни СНД, США, Канада, Японія та В’єтнам.
Для збільшення виробничих потужностей за останні 15 років підприємство реалізувало низку грандіозних інвестиційних проектів, вклавши в розвиток більше 105 мільйонів євро.
* Попередження: мельдоній внесений до списку заборонених в спорті речовин