У 1-му кварталі 2021, концерн Гріндекс продовжував зміцнювати свої позиції на глобальному фармацевтичному ринку та експортував продукцію в 71 країну світу на суму 51,9 млн. євро. Свої продукти концерн на фармацевтичному ринку пропонує під двома брендами – Гріндекс та Калцекс.

Голова ради АТ «Гріндекс» Кіров Ліпман, позитивно оцінює зроблене в першому кварталі цього року: “Досягнуті результати свідчать про те, що в фармацевтичному бізнесі зростання можливе, завдяки продуманій стратегії. Ми зміцнюємо свої позиції і з упевненістю рухаємося вперед. Я задоволений розвитком Гріндекс і виконаною роботою. Я впевнений у нашому успішному зростанні на міжнародній арені фармацевтики в майбутньому.”

Глобальна діяльність і зростання експорту

Обсяг продажу готових лікарських форм концерну в першому кварталі 2021 року склав 51,9 млн. євро і збільшився в порівнянні з першим кварталом 2020 року на 11,8 млн. євро або на 29%.
Голова правління АТ «Гріндекс» Д-р хім. наук. Юріс Хмельніцкіс: “Сміливість і цілеспрямований рух до поставленої мети – так я характеризую роботу команди Гріндекс в першому кварталі цього року. Хоча створені Covid-19 перешкоди, створюють додаткове навантаження в ході виробництва, логістики та продажів ліків, але все ж таки отримуємо міжнародне визнанням ділових партнерів, довіру фахівців в сфері охорони здоров’я, пацієнтами та відмінними результатами. Розпочате в минулому році, ми будемо продовжувати динамічно і переконливо. Як би не змінювалася ситуація в сфері охорони здоров’я та фармацевтики, концерн Гріндекс, розвиваючи нові напрямки бізнесу, виходячи на нові ринки та поповнюючи асортимент продукції, зобов’язався збільшити масштаб і глобальне зростання своєї діяльності.”
Обсяг продажу готових лікарських форм концерну в країнах Європейського Союзу і в інших країнах, в першому кварталі 2021 року досяг 28,4 млн. євро, що на 10,0 млн. євро або на 54% більше ніж у першому кварталі 2020 року. Обсяг продажу в першому кварталі 2021 року, порівняно з першим кварталом 2020 року, в Ізраїлі збільшився в 6 разів, в Австрії – в 4 рази, в Польщі – в 3 рази, у Великобританії – в 2 рази, в Угорщині – на 69% , в Швеції – на 51%, в Словаччині на 49%, а у Франції на 48%. Високі результати продажу на новій території в Мексиці, а також на наявних ринках в Ізраїлі та Австрії, досягнуті завдяки інтенсивній роботі дочірнього підприємства Гріндекс – «Калцекс» і розвитку бізнесу в країнах Європейського Союзу.

Обсяг продажу в Росії та інших країнах колишнього Радянського Союзу в першому кварталі 2021 року склав 23,5 млн. євро, що на 1,8 млн. євро або на 8% більше, ніж у першому кварталі 2020 року. У порівнянні з першим кварталом 2020 року, перший квартал 2021 року показав значне зростання обсягу продажів в Україні – збільшився в 2 рази, в Азербайджані – на 59%, в Узбекистані – на 41% та Вірменії – на 32%.

Стратегічна мета концерну – розширення діяльності в країнах Європейського Союзу, США, Південній Кореї, Австралії та Новій Зеландії.

Відповідний сучасним вимогам асортимент продукції

Стартегія бізнесу до 2025 року передбачає суттєве розширення асортименту продукції Гріндекс, включаючи сучасні засоби для лікування серцево-судинної системи, центральної нервової системи, онкологічних захворювань, діабету, а також госпітальні продукти Калцекс. Зараз у розробці знаходиться 55 нових препаратів Гріндекс та 37 – Калцекс.

Гріндекс постійно виробляє 25 активних фармацевтичних речовин і з роками накопичив знання у сфері бізнесу активних фармацевтичних речовин. У цьому полягає унікальність і конкурентну перевагу концерну. Розвиток цього сегменту підвищує незалежність концерну від виробників сировини, що в перспективі стане перевагою Латвії та матиме рівень, достатній для конкуренції в Європейському Союзі по доступності ліків для пацієнтів. На даний момент в розробці знаходяться 26 нових активних фармацевтичних речовин.

Розвиток дочірнього підприємства Калцекс

У першому кварталі 2021 року дочірнє підприємство Гріндекс – АТ «Калцекс», спеціалізацією якого є медикаменти для госпітального сегменту, досягло дуже стрімкого зростання приросту обсягу продажів за допомогою збільшення числа країн експорту та впровадження нових продуктів. Продукти Калцекс в першому кварталі 2021 року були продані в обсязі 17,6 млн. євро, що на 9,1 млн. євро або в 2 рази більше, ніж в першому кварталі 2020 року. Медикаменти Калцекс в першому кварталі 2021 року були експортовані в 50 країн світу, і головними ринками збуту були: Мексика, Великобританія, Польща, Ізраїль і Чехія та ін.

Розширення інфраструктури виробництва

Гріндекс почав розробляти проект будівництва нового фармацевтичного заводу в Латвії. Новий завод буде будуватися в кілька етапів та включатиме в себе складні процеси виробництва активних фармацевтичних речовин і різноманітне технологічне обладнання. Це буде найбільше фармацевтичне виробництво в Балтійському регіоні з автоматизованими і енергоефективними технічними рішеннями.

У виробництво будуть введені лікарські форми, які в даний момент, в Латвії, Гріндекс не виробляє: ампули, флакони, ліофілізовані флакони, краплі для очей та антибіотики. На новому виробництві, яке буде знаходиться в Ризі за адресою: вулиця Асотес 12, буде створено 800 -1000 нових робочих місць.

Успішно затвердивши будівельний проект, будівництво нового заводу планується почати в 3-4-му кварталі 2022 року. В даний час здійснюється розробка проекту будівництва та благоустрій території.