Окситоцин Гріндекс був доданий в список прекваліфікованих лікарських засобів в результаті 2-ох років старанної роботи та інспекцій на виробництві. Щоб окситоцин отримав прекваліфікований статус, АТ «Гріндекс» мало отримати висновок ВООЗ про відповідність декільком критеріями. Підприємству було необхідно підготувати досьє медикаменту, включивши в нього деталізовану інформацію про якість, безпечність та ефективність препарату, а також довести, що медикамент стабільний і не змінює свого впливу в залежності від кліматичних умов в державах, де потенційно його будуть використовувати. Перевірки на стабільність повинні були проходити у відповідності зі стандартами якості ВООЗ. Всі необхідні перевірки були проведені як для активної фармацевтичної речовини (АВФ) препарату, так для самого медикаменту. Необхідні для прекваліфікованого статусу перевірки здійснювалися на підприємстві концерну АТ Гріндекс – НВМ Pharma в Словаччині, на литовському підприємстві Santonika, в свою чергу АФВ окситоцину виробляють в Латвії.
Голова правління АТ Гріндекс Юріс Бундуліс: «Включення оскітоцина в список медикаментів ВООЗ відкриває для нас нові можливості для участі в міжнародних закупівлях організованих ВООЗ, а також є черговим доказом конкурентоспроможності Гріндекс в світі. Ми зможемо пропонувати окситоцин на нових ринках, що безумовно сприятиме збільшенню впізнаваності Гріндекс на міжнародній фармацевтичній арені. Це важлива подія є доказом високої якості наших продуктів і професійності команди компанії. Гріндекс знаходиться в процесі постійного розвитку ».
Прекваліфікація готових лікарських форм – це процес визначення якості, безпеки та ефективності препарату відповідно до високих міжнародних стандартів і стандартів Належної виробничої практики ВООЗ. В даний час в цей список включені 76 виробників з 26 країн, в свою чергу в списку прекваліфікації активних фармацевтичних речовин включені 46 виробників з 6 країн.
У 2018 рік загальний обсяг продажів окситоцину Гріндекс ГЛФ і АФВ склав 4,5 млн євро.
Окситоцин є препаратом, який використовується в медичних установах, що надають акушерсько-гінекологічну допомогу.