Виберіть кра'ну

Пошук Гріндекс

Україна
Меню

Історія

Історія Гріндекс почалася в 1946 році на Заводі вітамінів і гормонів, який з часом став вертикально інтегрованим фармацевтичним концерном.

1946 -1956 р.р.

 • У пошуках можливостей. Завод вітамінів і гормонів

  Витоки Гріндекс йдуть в 1946 рік, коли Завод вітамінів і гормонів при Міністерстві харчової промисловості був переданий у управління Латвійської академії наук для подальшого перетворення в Експериментальний завод.

 • Перші продукти

  У ті роки продукцію заводу складали харчові концентрати, соєвий соус, шипшиновий сироп, пивні дріжджі, суміші мікроелементів і т.д. Все це досить віддалено нагадує те, що виробляє Гріндекс сьогодні.

1957 -1971 р.р.

 • Шлях до розвитку. Інститут органічного синтезу

  У 1957 році Завод вітамінів і гормонів увійшов до складу новоствореного Інституту органічного синтезу (ІОС). Таким чином з’явився Експериментальний завод Інституту органічного синтезу при Латвійської академії наук.

 • Соломон Гіллер

  Під керівництвом засновника інституту академіка ЛАН, професора Соломона Гіллера (1915 – 1975) почалося виробництво синтезованих в ІОС препаратів. Завод розвивався як експериментальна база ІОС по впровадженню у виробництво фундаментальних досліджень і наукових розробок.

 • Перші кроки по шляху наукових досліджень і нової хімічної речовини

  Вже в кінці 50-х років при співпраці з ученими з ІОС почалося виробництво перших хімічних препаратів – феніліна, фуразолідона, фурадоніна і TioTEFA. Відповідно до дослідницької спрямованісті нового інституту, почалася серйозна робота по розробці протиракових препаратів.

  Поряд з виробництвом лікарських речовин, на заводі почали думати про виробництво готових лікарських форм. У приміщеннях хімічного цеху була створена ділянка таблетування.

 • Початок Фторафура®

  Поступово здійснювався перехід на розробку технології виробництва нових синтетичних препаратів, було розпочато їх виробництво. У 1964 році був проведений перший хімічний синтез активної речовини протиракового препарату – Фторафур®. Фторафур® вважається найбільшим успіхом у співпраці інституту і заводу. Автори синтезу – Регіна Жук, Маргерс Лідака і Соломон Гіллер. Технологія виробництва препарату розроблена на заводі в 1966 році.

 • Стрімке зростання

  Перша половина шістдесятих років ознаменувалася різким зростанням загального обсягу хімічної продукції. Були розпочаті розробка і виробництво психофармакологічних препаратів, які і сьогодні знаходяться в полі зору Гріндекс.

  У 1965 році завод переходить тільки на виробництво продуктів органічного синтезу. В цілому в шістдесятих роках розроблено близько 30 різних препаратів, їх технологій, а також розпочато виробництво цих препаратів.

  В Інституті органічного синтезу в другій половині 60-х років розширюються дослідження в хімії пептидів. У зв’язку з розгалуженням напрямків досліджень в ІОС виникає необхідність удосконалювати і розширювати Експериментальний завод. У 1967 році починається будівництво нового корпусу на вулиці Крустпілс 53, де і сьогодні знаходиться виробничо-адміністративна будівля Гріндекс.

1972 -1984 р.р.

 • Готові до співпраці з японцями, «Iskra Industry» і «Taiho Pharmaceuticals»

  У 1972 році були укладені перші договори з японськими фармацевтичними підприємствами Iskra Industry і Taiho Pharmaceutical про постачання протиракового препарату Фторафур®. Фторафур® прославив ім’я заводу по всьому світу. Сьогодні цей препарат також є одним з найбільш експортованих товарів Гріндекс.

 • Розвиток технічного прогресу. Синтез Мілдроната®

  У другій половині 70-х років у виробництво впроваджуються розробки лабораторій молекулярної біології і мікробіології, удосконалюються технології виробництва, освоюються синтези нових субстанцій. Починається синтез оригінального препарату Гріндекс – Мілдронат®.

 • Нові дослідження, нові відкриття

  У першій половині вісімдесятих років тривають дослідження в області хімії пептидів, розпочато роботу з новими групами з’єднань, які можуть стати потенційними лікарськими речовинами, ведеться інтенсивна робота з психофармакологічними препаратами. До асортименту вироблених на заводі ліків додаються кілька нових груп препаратів, в т.ч. ліки для лікування серцево-судинних захворювань.

1985 -1990 р.р.

 • Перехідний етап

  У 1985 році до Експериментального заводу Інституту органічної хімії приєднується Ризький завод медичних препаратів. На об’єднаному заводі розширюють центр технологічних досліджень, лабораторію органічного синтезу, лабораторію моделювання технологічних процесів, лабораторію аналізу і стандартизації. Керівником об’єднаного заводу стає заступник директора ІОС Валдіс Якобсонс (голова правління АТ Гріндекс дo 2007 годa).

 • Експериментальний завод ІОС та 60 нових медикаментів

  Протягом декількох десятиліть Експериментальний завод ІОС перетворився в один з найбільших центрів лікарських досліджень в колишньому СРСР, одночасно ставши також виробником багатьох груп медикаментів. У вісімдесяті роки кожен четвертий новий медичний препарат в колишньому СРСР був створений в ІОС ЛАН і розроблений на його Експериментальному заводі. В цілому було розроблено понад 60 нових препаратів, з яких 17 є оригінальними і запатентованими.

1991 -2005 р.р.

 • Нова держава. Нове підприємство

  З відновленням державної незалежності Латвії в 1991 році на базі Експериментального заводу була створена латвійська державна фірма з дослідження і виробництва медичних препаратів Гріндекс. В основі назви підприємства лежить ім’я першого фармацевта латиського походження, натураліста, лікаря, хіміка, професора Давида Ієроніма Грінделя.

 • Створення публічного акціонерного товариства

  У 1997 році завершився процес приватизації підприємства і було створено публічне акціонерне товариство Гріндекс. В процесі приватизації суспільство привернуло більше 6000 акціонерів. У березні 1998 року публічне акціонерне товариство Гріндекс придбало контрольний пакет (55%) «Таллінського фармацевтичного заводу». Котирування акцій підприємства на Ризькій Фондовій біржі розпочалася 1 червня 1998 року.

 • Перше латвійське підприємство, що отримало сертифікат НВП

  У 2000 році Гріндекс отримав сертифікат Належної виробничої практики (GMP, Good Manufacturing Practice). Отриманий сертифікат підтверджує відповідність виробництва таблеток і капсул міжнародним вимогам виробництва ліків.

  Інвестиції та систематична робота з модернізації та подальшого розвитку підприємства дозволили Гріндекс стати першим місцевим виробником ліків, який 12 березня 2003 року одержав сертифікат Належної виробничої практики від Латвійського державного агентства ліків. Таким чином держава визнала, що якість виробленої Гріндекс продукції відповідає світовим стандартам.

 • Забезпечення якості

  У 2001 році на підприємстві Гріндекс були впроваджені принципи стандарту ISO 9001: 2000. У вересні підприємство отримало міжнародний сертифікат управління середовищем ISO 14001: 1996, а в листопаді Інспекція продовольства і ліків США визнала відповідність виробництва і контролю активної речовини окситоцину міжнародним стандартам.

 • Приєднання до Глобального договору ООН

  Піклуючись про охорону навколишнього середовища і безпеки праці, в 2002 році підприємство приєдналося до Глобального договору ООН і до програми хімічної промисловості світу “Відповідальна дія”.

2006 -2015 р.р.

 • Розширення і зростання
  • У 2006 році було створено дочірнє підприємство Гріндекс – ТОВ «Namu apsaimniekošanas projekti» (займається стратегічним управлінням нерухомістю Гріндекс).

  • У 2007 році Гріндекс став єдиним власником Таллінського фармацевтичного заводу, купивши акції підприємства і припинивши їх котирування на Таллінської біржі.

  • У 2012 році Гріндекс уклав договір про покупку 100% акцій підприємства HBM Pharma s.r.o. (Словаччина).

  • Сьогодні філії та представництва Гріндекс працюють в 11 країнах – в Латвії, Литві, Україні, Білорусії, Молдові, Казахстані, Грузії, Азербайджані, Узбекистані, Вірменії, Киргизії і Таджикистані.

 • Розвиток продуктів
  • В 2007 році Гріндекс почав пропонувати якісний препарат нового покоління для лікування шизофренії – Ріспаксол®. В цьому ж році досягнуто згоди і укладено договір про реєстрацію оригінального препарату Гріндекс Мілдронат® (у формі ін’єкцій і капсул) в Китайській Народній Республіці. У свою чергу, в 2008 році було розпочато реєстрація Мілдроната® у В’єтнамі.

  • У 2008 році була завершена реєстрація медикаменту нового покоління Аксастрол®, використовуваного для лікування раку грудей у ​​жінок. Крім того, було зареєстровано два нових безрецептурних продукту – протигрибковий засіб крем Тербітал® і знеболюючий засіб гель Бегсан®.

  • У 2009 році Гріндекс почав пропонувати ряд нових медикаментів в групі безрецептурних препаратів. Важливим доповненням у лінійці продуктів підприємства став Ремантадин-Гріндекс – визнаний противірусний медикамент, який використовується для лікування грипу. Крім того, Гріндекс випустив лікувальний шампунь від лупи Міканісал®, а також гастроентерологічний продукт Сорбекс®, ефективно вбирає і виводить з організму токсичні речовини.

  • У 2009 році портфель продуктів активних фармацевтичних речовин Гріндекс доповнився новою активною фармацевтичною речовиною – урсодеоксихолевої кислотою (УДХК), – яка використовується у виробництві готових препаратів для лікування захворювань жовчних шляхів.

  • Завершується реєстрація ряд ліків в Фінляндії, в свою чергу, в Туреччині був зареєстрований медикамент Риспаксол ®.

  • У 2010 році завершено клінічне дослідження впливу оригінального препарату Мілдронат® при лікуванні стабільної стенокардії.

  • У 2015 році Гріндекс почав поставку ін’єкцій окситоцину Всесвітньої організації охорони здоров’я та експорт УДХК в Росію і Грузію.

 • Технологічний розвиток
  • У 2007 році підприємство відкрило єдину Аналітичну лабораторію масштабування нових активних фармацевтичних речовин. Гріндекс побудував ділянку кристалізації субстанції Мілдроната®. Потужність нового виробництва досягає 250 тонн на рік.

  • Підприємство відкрило нове виробництво готових лікарських форм, що відповідає світовим стандартам фармацевтичної промисловості. Потужність виробництва складає 1,5 млрд. таблеток і 500 млн. капсул на рік. Також були відкриті нові очисні споруди для промислового очищення стічних вод, в яких дотримується біологічний принцип очищення.

  • У 2011 році Гріндекс відкрив нову ділянку з виробництва протиракових ліків і виробництво активного фармацевтичного речовини УДХК.

  • У 2012 році компанія відкрила Ділянку по виробництву мазей і гелів, що є одним з найсучасніших в країнах Балтії.

  • У 2014 році Гріндекс відкрив Лабораторію контролю якості, що стала однією з найрозвиненіших в країнах Балтії.

 • Розвиток якості
  • У 2012 році Лабораторія по контролю середовища Гріндекс отримала акредитаційне посвідчення Латвійського національного акредитаційного бюро ISO 17025, що доводить компетентність Лабораторії для виконання тестів робочого середовища, а також селективний аналіз літучих з’єднань в повітрі робочого середовища.

  • У 2013 році Гріндекс отримав сертифікат OHSAS 18001, а система управління якістю отримала російський сертифікат ДСТУ ISO 9001-2011. Успішно пройшла інспекція управління з контролю якості продуктів і ліків США (FDA), яка доводить, що співпраця Гріндекс з американськими підприємствами в сфері бізнесу активних фармацевтичних речовин може тривати і розвиватися.

  • У 2015 році Гріндекс отримав сертифікацію Системи енергетичного менеджменту LVS EN ISO 50001: 2012.

   

 • Підтримка науки і освіти

  grindeks_fonda_laureati_2011

  • Для об’єднання реалізованих підприємством проектів з підтримки освіти і стимулювання зростання фахівців і якості освіти в таких сферах як фармацевтика, інженерні та природничі науки, в 2006 році Гріндекс створив Фонд «На підтримку науки та освіти»./em>

  • У 2010 році Гріндекс вперше провів Дні професій для школярів, в рамках заходу щорічно у 30 школярів є можливість познайомитися з роботою підприємства, провівши один день з одним з обраних фахівців і задати їм питання, що цікавлять.

 • Галерея зростання Гріндекс

  Grindex muzeja atklâðana.

  У 2006 році, на честь 60-річчя Гріндекс, була створена галерея зростання Гріндекс, в котрий увійшли кілька композицій, присвячених росту і розвитку підприємства.

Інформацію про рецептурні медикаменти дозволено читати тільки робітникам охорони здоров'я. Чи ви є спеціалістом у сфері охорони здоров'я?

Для забезпечення повноцінного використання даної сторінки, ми використовуємо файли cookies. Продовжуючи використовувати наш сайт, Ви погоджуєтеся з умовами користування cookies. Дізнатися більше

прийняти